• Pochód patriotyczny z okazji Majowych Świąt Narodowych

• 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, a 3 maja Święto Uchwalenia Konstytucji. My także postanowiliśmy razem z przeszkolakami uczcić nasze Majowe Święta Narodowe. Dzieci miały okazję przypomnieć sobie historię powstania państwa polskiego i wykonały patriotyczne prace plastyczne. W dniu 30 kwietnia wszystkie dzieci wraz z flagami Polski przy muzyce patriotycznej przemaszerowały po rodzimej miejscowości: Wysokiej. Na zakończenie przemarszu starsze przedszkolaki utworzyły z kartek biało-czerwonych flagę Polski. Dzień ten był dla przedszkolaków wspaniałą lekcją patriotyzmu, przypomnienia sobie, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna. W ten sposób już od dzieciństwa kształtuje się w dzieciach uczucie miłości i przywiązania do Ojczyzny.

• DZIEŃ TAŃCA W PRZEDSZKOLU

• W dniach 25-26.04.2024 r. w naszym przedszkolu z inicjatywy wicedyrektora ZSP p. Elżbiety Grad odbył się Międzynarodowy Dzień Tańca pod hasłem " Wszyscy Razem na parkiecie". W tych dniach chcieliśmy podkreślić nie tylko piękno tańca , ale także jego znaczenie w życiu każdego człowieka. To czas, gdy możemy oderwać się od codzienności i zanurzyć się w rytmach muzyki, celebrować taniec, przeżyć i odczuć niezapomniane chwile.

We współpracy z dziećmi, nauczycielami, pracownikami przedszkola oraz przewodniczącą RR p. Anną K. powstał bardzo bogaty program artystyczny.

Galę wydarzenia rozpoczęła zawodowa para z Akademii Tańca STEP BY STEP, zwycięscy wielu turniejów tańca towarzyskiego rangi ogólnopolskiej oraz Vice Mistrzowie Okręgu Podkarpackiego w tańcach latynoamerykańskich. Zaprezentowali  Cha- Che oraz Jive'a.

W dalszej części programu wystąpiły dzieci z poszczególnych grup w różnorodnych układach tanecznych, prezentując wysoki poziom umiejętności tanecznych. Był to wynik wielkiego zaangażowania dzieci, nauczycieli i rodziców w Dzień Tańca w przedszkolu. Na tę okazję były szyte lub zakupione stroje, a fundatorami byli rodzice.

W dalszej części uroczystości wystąpili Rodzice w energetycznych i wesołych tańcach do piosenki " Gumi Bear" oraz " Waka, Waka"- program przygotowała wicedyrektor ZSP p. Elżbieta Grad oraz p. Ewa Hepnar. Podczas koncertu również zatańczyły nauczycielki w relaksacyjnej i wyciszającej muzyce do utworu Hallelujah- program przygotowała wicedyrektor ZSP p. Elżbieta Grad.

Uwieńczeniem wspaniałej uroczystości tanecznej był w wykonaniu Rodziców  spektakl muzyczny do muzyki z filmu Piraci z Karaibów. Choreografię, dekorację i strój to rezultat zaangażowania i pracy rodziców- p. Joanny U., p. Marioli U., p. Ewy Hepnar oraz wszystkich rodziców, którzy wzięli udział w występach.

Dekorację na Dzień Tańca przygotowała p. Patrycja Kordas. Całość była uwieńczona profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem.

Dziekujemy zaproszonym gościom za udział w przedszkolnym Dniu Tańca- Dyrektorowi Centrum Oświaty Gminy Łańcut p. Wojciechowi Dudek, Dyrektorkce ZSP w Wysokiej p. Katarzynie Cisek, Dyrektorowi Centrum Kultury Gminy Łańcut p. Mariuszowi Kusz, Kierownik Ośrodka Kultury w Wysokiej p. Renacie Hadław,  emerytom PP w Wysokiej oraz Rodzicom.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w przedszkolnym Dniu Tańca.

• Dzień Ziemi - grupa Biedronki

• 22 kwietnia 2024 roku dzieci z grupy Biedronki obchodziły Dzień Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. W tym dniu dzieci poznawały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się poprawnego segregowania śmieci oraz wyruszyły w pobliskie otoczenie przedszkola aby posprzątać śmiecie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem segregowały znalezione odpadki do odpowiednich worków. Wszystkie te działania miały na celu podkreślenie, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działania na rzecz ochrony naszej planety oraz rozbudzenie w dzieciach potrzeby dbania o naturę.

• Pokaz motyli w Przedszkolu

• 22 kwietnia 2024 roku wszystkie grupy przedszkolne miały interesujące spotkanie z motylami. Dzieci dowiedziały się o etapach rozwoju motyla, o jego budowie oraz czym się odżywia. Prowadzący warsztaty pokazał również dzieciom prawdziwe kokony, z których rodzą się motyle. Przedszkolaki mogły z bliska ujrzeć barwne, żywe motyle i podziwiać ich piękno. Poznały różne gatunki oraz miejsce ich występowania. Kolorowe motyle fruwały po sali przedszkolnej wywołując u dzieci pozytywne emocje. To była bardzo ciekawa lekcja przyrodnicza dla przedszkolaków.

• „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci” - grupa Żabki

• W dniu 4 kwietnia dzieci z grupy Żabki odwiedziły Bibliotekę w Wysokiej w ramach „Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci”. Święto jest obchodzone 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. A Andersen jest idealnym patronem, bo nie tylko pisał baśnie, ale tworzył również dla dzieci swoich przyjaciół książki, które samodzielnie ilustrował.