• Sukces Oli z grupy Biedronek w Gminnym Konkursie Piosenki „Tobie Mamo…”

• W szczególnym dniu – Dniu Matki (26.05.2023r.) Ola J. z grupy Biedronek wzięła udział w Gminnym Konkursie Piosenki „Tobie Mamo…”. Konkurs został zorganizowany przez Przedszkole Publiczne przy ZSP w Soninie w Ośrodku Kultury w Soninie. Celem konkursu było rozwijanie zdolności wokalnych oraz możliwość zaprezentowania się na scenie. Ola zaśpiewała piosenkę „Piosenka dla Mamy – czterolistna koniczyna”. Z pięknymi słowami piosenki „Jesteś dla mnie najpiękniejsza, jak syrena lub królowa, życzę Ci byś była zdrowa”, „Dzięki, Ci, że co dzień rano znajdziesz dla mnie miłe słowo a najbardziej , ma kochana, że po prostu jesteś obok” Ola poradziła sobie doskonale i zajęła II miejsce. Gratulujemy sukcesu!

• Dzień Rodziny

• „Dwa najpiękniejsze słowa świata
              we wszystkich językach to Mama i Tata,
              wypowiadane przez wszystkich ludzi
              czy to są mali, czy to są duzi”

W dniach 22, 23 i 24 maja dzieci z poszczególnych grup obchodziły jedno z najpiękniejszych świąt w rok - Dzień Rodziny. Rodzice naszych przedszkolaków przybyli do Ośrodka Kultury, by wspólnie świętować to wzruszające wydarzenie. Na wstępnie wszystkich Rodziców przywitała wicedyrektor ZSP w Wysokiej p. Elżbieta Grad składając życzenia Rodzicom, a następnie zaprosiła na występy przedszkolaków. Dzieci na dużej scenie zaprezentowały swoje programy artystyczne. Były piosenki, wiersze, tańce oraz wspólne zabawy. Na zakończenie części oficjalnej przedszolaki wręczyły swoim Mamusiom i Tatusiom własnoręcznie wykonane prezenty. Był to czas pełen emcji i wzruszeń!

• Zabawy na świeżym powietrzu - malowanie kredą - grupa Pszczółki

• Grupa Pszczółki wybrała się niedaleko przedszkola, aby na asfalcie za pomocą kolorowej kredy wykonać kolorowe obrazki.

Każdy przedszkolak znalazł sobie odpowiednie miejsce do pracy i rozpoczął twórcze malowanie.

Zabawa w malowanie kredą po chodniku to doskonały pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu. Podczas rysowania kredą dzieci usprawniają motorykę małą, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne.

• Sprzątanie świata - grupa Pszczółki

• 21 kwietnia nasze przedszkolaki z grupy "Pszczółki" uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji pt. "Sprzątanie świata" - oczyszczały z odpadów najbliższą okolicę. Dzieci "uzbrojone" w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Śmieci nie brakowało! Przedszkolaki bardzo zaangażowały się w tę akcję i starały jak najdokładniej wykonać swoje zadanie.  Poprzez udział w akcji rozwijamy w dzieciach potrzebę dbania o przyrodę po to, aby mogły korzystać z jej uroków.

• Podsumowanie akcji charytatywnej Polskie Smyki Dzieciom z Afryki

• Akcja Polskie Smyki Dzieciom z Afryki realizowana przez Fundację Pro Spe i Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Plaster Miodu w Wysokiej miała na celu zorganizowanie zbiórki środków higienicznych na rzecz dzieci z Kamerunu, które uczęszczają do szkół prowadzonych przez Misjonarzy. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z naszego przedszkola pięknie włączyły się w akcję przynosząc do przedszkola: mydła, pasty, szczoteczki, chusteczki, witaminy, podpaski, mleczka do ciała. Produkty zostały spakowane i zostaną wysłane potrzebującym. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom o otwartym sercu za włączenie się w akcję.

• Drodzy Rodzice, zachęcamy do lektury artykułu pt.: "Mniej znaczy więcej. Jak chronić dziecko przed przestymulowaniem?" znajdującego się w szatni na Tablicy Rodzica.