• Wyjazd do MDK w Łańcucie - grupy Żabki, Misie i Biedronki

• W poniedziałek 23 października nasze przedszkolaki z grup Żabki, Misie i Biedronki udały się autokarem do MDK w Łańcucie na spektakl pt.: "Niesamowita wycieczka na każdym kroku bajeczka" w wykonaniu aktorów z Kieleckiego Teatru Lektur. W spektaklu wykorzystano wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima: „Ręce i nogi”, „Baran”, „Spóźniony słowik”, „Pytalski”, „Żuk”, „Kwoka”, „Hipopotam”, „Samochwała”, „Koziołeczek”. Dzieci mogły w przystępny sposób zapoznać się z klasyką polskich wierszy. Zabawne dialogi wypowiadane przez aktorów powodowały, że na sali słychać było śmiech małych słuchaczy. Gromkie brawa na zakończenie i uśmiechnięte buzie były dowodem na to, że nowa interpretacja niezapomnianych wierszy wszystkim bardzo się podobała.

• Dzień Nauczyciela w Przedszkolu Publicznym w Wysokiej

• W dniu 13 października 2023 r. w przedszkolu obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Na wstępie p. Elżbieta Grad - wicedyrektor ZSP w Wysokiej przywitała wszystkich zebranych na uroczystości - nauczycieli, pracowników obsługi, przedstawiecieli RR oraz przedszkolaków.

Część artystyczną przygotowały dzieci z grupy  Misie wraz z p. Ewą. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Naszym paniom", w skład którego wchodziły wiersz, piosenki, muzyczny teatrzyk i układ rytmiczny. Występy były bardzo udane, dzieci śmiało i z dużym zaangażowaniem wystąpiły przed gośćmi i rówieśnikami.

Po części artystycznej dzieci z grupy Biedronki wręczyły laurki nauczycielom wraz z życzeniami.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła p. Ania K. - przewodnicząca RR, która w imieniu wszystkich rodziców złożyła życzenia i prezenty od Rodziców dla wyszystkich pracowników przedszkola.

Występy zostały zwieńczone wspólnymi zdjęciami grup i nauczycieli.

Tak udany Dzień Nauczyciela na zawsze pozostanie w pamięci dzieci, nauczycieli oraz wszystkich gości obecnych na występach.

• Podziękowanie dla Rodziców

• Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Rady Rodziców oraz Rodzicom naszych przedszkolaków za pamięć, życzenia i słodki poczęstunek z okazji Dnia Nauczyciela.

• Dzień Dziewczynek

• Kochane Dziewczynki!

W dniu tak pięknym i wspaniałym
              Życzymy Wam serduszkiem całym
              Dużo zdrowia, sto lat życia,
              Moc atrakcji do przeżyca!

• Grupa „Pszczółki” piecze marchewkowe muffinki

• W ramach realizowanego w grupie „Pszczółki” Programu Edukacyjnego "Maluchy zmieniają się w zuchy", którego celem oprócz propagowania czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków jest również rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci poprzez zajęcia praktyczne, dnia 10.10.2023r. dzieci z naszej grupy wykonały jedno z zadań programu i upiekły marchewkowe muffinki. Każde z nich miało zadanie do wykonania, dzięki któremu poznawało tajniki pieczenia muffinek. Dzieci z pomocą pań wsypywały, mieszały składniki oraz nakładały ciasto do foremek. Była to nie tylko wspaniała zabawa, ale i cenna lekcja zawodu. Dzieci zapoznały się również z treścią książki „Kicia Kocia gotuje”, która to została przedstawiona przez naszą Panię Kucharkę, której bardzo dziękujemy. Nasze przedszkolaki spisały się doskonale, o czym świadczyły wyrośnięte muffinki, które po upieczeniu i ostudzeniu zostały zjedzone jako pyszny deser. Zajęcia praktyczne dostarczyły dzieciom wiele radości, satysfakcji oraz nowej wiedzy.

• „Z Pętelką po zdrowie” – przygotowanie koktajlu owocowego w grupie Biedronki

• W dniu 06.10.2023r. grupa Biedronki wykonała koktajl owocowy pod okiem pani kucharki Karoliny z przedszkola, a zarazem mamy Antosia. Biedronki z zapałem przystąpiły do przygotowania koktajlu. Na początku zapoznały się z etapami powstawania zdrowego smakołyku. Umyte owoce – banany, jabłka, gruszki, maliny dzieci samodzielnie obierały i kroiły. Na końcu owoce zostały zmiksowane i powstał smaczny koktajl, który dzieci wypiły z wielką chęcią. Wykonanie koktajlu było zadaniem z modułu I Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Z Pętelką pod zdrowie”, który ma na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród dzieci oraz uświadomienie wpływu zdrowej diety na organizm człowieka.

• Drodzy Rodzice, w szatni na Tablicy Rodzica znajduje się nowy artykuł pt.: "SPOSOBY NA NIEJADKA. Twoje dziecko nie chce jeść? Sięgnij po sprawdzone triki".

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem :)

• Teatrzyk "Kłamstwa Kozy" w Przedszkolu

• W dniu 2.10.2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Lalek „Pinokio”, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Kłamstwa kozy". Dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy Paulinki, która z powodu niesłusznych oskarżeń kozuchy kłamczuchy, musiała wędrować po świecie w poszukiwaniu pracy. Spektakl w sposób humorystyczny ukazał, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Spektakl był bardzo ciekawy, wesoły i pouczający.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - grupa Żabki

• „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” obchodzony w dniu 29 września był okazją dla dzieci z grupy „Żabek” do zwiedzenia Biblioteki w Wysokiej oraz zapoznania się z księgozbiorem i zasadami wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom bajki z literatury dziecięcej i zapoznała w formie zagadek z darami „pani Jesieni”.