• Warsztaty edukacyjne "Energia odnawialna"

• W dniu 26 luty w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty edukacyjne pt. "Energia odnawialna". Dzieci dowiedziały się, co to jest energia odnawialna i jak możemy ją wytwarzać. Kilkoro dzieci było pomocnikami i uczestniczyli w eksperymentach. Wszystkim bardzo podobały się zajęcia i z zaciekawieniem oglądali pokaz. Na zakończenie każdy otrzymał dyplom. Dziękujemy za tak interesujące warsztaty.

• Żabki, Misie i Biedronki w MDK w Łańcucie

• 22 lutego dzieci z grupy Żabki, Misie i Biedronki pajechały do MDK w Łańcucie na spektakl "Zaczarowany świat bajek" przygotowany przez Kielecki Teatr Lektur. Aktorzy przedstawili zupełnie nowe oblicze najbardziej znanych dziecięcych wierszy J. Brzechwy, J. Tuwima, A. Fredry. Przedszkolaki usłyszały i zobaczyły w kolorowej scenerii wiersze "Lokomotywa", "Ptasie Radio", "Słoń Trąbalski", "Zosia samosia" i wiele innych wspaniałych utworów. Dzieci na chwilę przeniosły się w piękny, bajkowy, kolorowy świat. A z każdej bajki płynął morał, podkreślany przez narratora. Przedszkolaki odbyły wspaniałą podróż w głąb dziecięcej, polskiej literatury.

• Zajęcia otwarte w grupie Żabki

• W dniu 21 lutego o godz. 9.00 w grupie Żabki odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pod hasłem "Zimo, baw się z nami", których celem było stwarzanie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia, rozwijanie słuchu fonematycznego, utrwalenie wiadomości o jednej z pór roku – zimie, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć w różnych formach ekspresji: językowej, muzycznej, ruchowej i plastycznej, integracja dzieci i rodziców oraz wyzwalanie pozytywnych emocji podczas wspólnej zabawy

• Mobilna Filharmonia w Przedszkolu

• W poniedziałek 19 lutego nasze Przedszkole gościło muzyków z Mobilnej Filharmonii, którzy ze śpiewem na ustach i z instrumentem w dłoni zaprosili przedszkolaków na muzyczną przygodę pt. "Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki". Dzieci jak zawsze z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w koncercie. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i wspaniałą lekcję muzyki.

• Nasze zmysły - zabawy sensoryczne w grupie Biedronki

• Od dawna wiadomo, że zmysły i doświadczenia są najlepszymi nauczycielami dzieci. Zabawy, które umożliwiają coś dotknąć, poczuć, zobaczyć i usłyszeć oraz emocje z nimi związane pomagają w łatwy sposób przyswoić wiedzę.

W ubiegłym tygodniu zajęcia edukacyjne w grupie Biedronki skupione były na zmysłach, które posiada człowiek: wzrok, słuch, dotyk, smak i węch. Dzięki zabawom badawczym dzieci mogły zadbać o rozwój swoich zmysłów. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach sensorycznych z masą - piankoliną, poprzez dotyk poznawały różne faktury podczas ścieżki sensorycznej, ćwiczyły słuch rozpoznając różne odgłosy, brały udział w czytaniu z ruchów warg oraz wielu innych ciekawych aktywnościach. Dzieci wykonały również pracę plastyczną – oko, a w nim to, co oko zobaczyć może. Na zakończenie tygodnia, korzystając ze słonecznej pogody, starszaki wyrały się na spacer w poszukiwaniu śladów wiosny.

Miniony tydzień przyniósł przedszkolakom wiele doznań zmysłowych, moc emocji i niezapomnianych przeżyć.

• Drodzy Rodzice, w szatni na Tablicy Rodzica znajduje się nowy artykuł pt.: "Spacer potrzebny jak powietrze".

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem :)

• Teatrzyk "Licho nie śpi"

• W dniu 13 lutego dzieci z całego przedszkola miały okazję obejrzeć spektakl edukacyjny pt. "Licho nie śpi" zaprezentowany przez teatrzyk "Zielony Melonik". Dzieci zobaczyły czym może skończyć się nieprzestrzeganie zasad cierpliwie przypominanych przez rodziców, aby nie ufać obcym, nie rozmawiać z nieznajomymi i nie dać się im zwieść. Szczęśliwie główny bohater zajączek Gabryś został uratowany z zasadzki, jaką zastawił na niego nieznajomy mu Chochlik Chochelka. Dzieci kratywnie uczestniczyły w spektaklu, odpowiadając na pytania aktorów, tańcząc razem z nimi. Ta lekcja z pewnością na długo zostanie w ich pamięci.