• Kochane Przedszkolaki

Przeczytajcie z Mamą lub Tatą bajki o Kornelce i Marcelku.

Zastanówcie się, co można na nowo polubić, albo co ciekawego robić,

podczas siedzenia w domu z powodu koronawirusa.

Może Wy również, podobnie jak bohaterowie naszych bajek, dokonacie ciekawego odkrycia?

Swoje pomysły przedstawcie w postaci ilustracji, krótkiego filmiku, opowiadania, komiksu (technika dowolna).

Dla 3 najciekawszych prac przewidziane nagrody :).

Poproście Rodziców o wysłanie Waszych dzieł drogą elektroniczną na mój adres do 31 maja.

izatrusiuk@wp.pl

Kornelka.pdf

Marcelek.pdf

pozdrawiam,

Drodzy Rodzice

Dzisiaj coś do przeczytania dla dzieci mniejszych i większych. Życzę miłej lektury. Jeżeli macie Państwo jakieś pytania, sugestie co do materiałów, które wysyłam to zapraszam do kontaktu.

zostanwdomuebook.pdf

Koronawirus_Ksiazka_dla_dzieci_w2.pdf

pozdrawiam serdecznie,

Dzień dobry.
          Na ten trudny czas proponuję artykuł o bajkoterapii, ich roli w życiu dziecka.

Ponadto zachęcam do przeczytania opowiadania pt.: " Bajka o wietrze psotniku".

o_bajkach.pdf

wiatr.pdf

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry,

Dzisiaj mam dla Państwa propozycję bajki do przeczytania dzieciom - "Jeżyk Bartek".

Jezyk-Bartek.pdf

Pozdrawiam,

Drodzy Rodzice.

Przygotowałam dla Was kilka rad jak radzić sobie w czasie, gdy koronawirus zmusza nas do zmiany organizacji życia, opracowanych przez panią Paulinę Jarecką - psychologa dziecięcego i certyfikowanego psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Jak_sobie_radzic.pdf

Koronawirus.pdf

Pozdrawiam Iza Trusiuk

Drodzy Rodzice, Kochane Przedszkolaki

Wszyscy jesteśmy w bardzo trudnym momencie życia, gdzie nadrzędnym celem człowieka jest dbanie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo innych ludzi. Okres pozostania w domu może być trudny nie tylko dla nas ale i dla dzieci. Dla lepszego zrozumienia aktualnego problemu  proponuję wiersz pana Artura Barcisia „Wiersz o wirusie”.

Jeżeli potrzebujecie Państwo wsparcia, rozmowy – jestem do Waszej dyspozycji (można mnie również znaleźć na komunikatorach typu Messenger *biały kota w avatarze* lub WhatsApp).

pozdrawiam,

Iza Trusiuk izatrusiuk@wp.pl